PAIiIZ przedstawia finalistów konkursu „Grunt na Medal”
Trzecia edycja konkursu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIiIZ) cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów. Do drugiego, finałowego etapu zakwalifikowało się 91 terenów.
Rozpoczął się drugi etap konkursu „Grunt na medal", już po raz trzeci zorganizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, we współpracy z marszałkami województw. W I etapie, który zakończył się 31 lipca br. wzięło udział 220 gmin z całej Polski, które zgłosiły 332 oferty. Najwięcej ofert nadeszło z województw: wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.
Do II etapu zostało zakwalifikowanych 91 terenów. Pełną listę ofert zakwalifikowanych do finału konkursu przedstawiamy na stronie: http://www.paiz.gov.pl/index/?id=187acf7982f3c169b3075132380986e4
Podczas finałowej rywalizacji, do 17 października b.r. zostanie wybranych 16 najlepszych lokalizacji, po jednej w każdym województwie. Ogłoszenie wyników nastąpi do 3 listopada 2008 roku.
Celem konkursu jest promocja terenów kompleksowo przygotowanych pod inwestycje produkcyjne. Istotnym aspektem związanym z realizacją projektu jest także zachęcanie gmin do inwestowania w infrastrukturę i odpowiednie przygotowanie terenów inwestycyjnych, co stanowi podstawowy warunek sukcesu w pozyskaniu inwestora.
Laureaci konkursu otrzymają niepowtarzalną szansę promocji swojej gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych, a wyróżnione w Konkursie działki będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym. Ponadto uhonorowani będą mieć możliwość używania logo „Grunt na medal" we wszystkich materiałach promocyjnych.
Honorowy patronat nad imprezą, sprawuje Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Pan Waldemar Pawlak. Patronem medialnym jest „Puls Biznesu". Konkurs jest organizowany po raz trzeci, poprzednie edycje miały miejsce w 2005 i 2007 roku. (PAIiIZ)
Źródło: www.paiz.gov.pl
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?