Dla cudzoziemca

Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Kijowie otwarty

W dniu 8 października br. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, uczestniczyła w uroczystościach otwarcia Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Kijowie.

Wydarzenie to miało miejsce podczas międzynarodowych targów turystycznych UKRAINE'2008, gdzie jak co roku na polskim stoisku narodowym prezentowana była bogata oferta turystyczna. W ramach uroczystości zorganizowano konferencję prasową z udziałem Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyny Sobierajskiej, wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomieja Walasa, dyrektora placówki Włodzimierza Szczurka oraz uroczyste spotkanie dla przedstawicieli rządu ukraińskiego, branży turystycznej i mediów ukraińskich. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Ambasady RP, Konsul Generalny RP Grzegorz Opaliński oraz Szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Pierwszy Radca Andrzej Grabowski.
Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Kijowie to już 14 placówka zagraniczna Polskiej Organizacji Turystycznej. Rynek ukraiński to jeden z ważniejszych rynków emisyjnych w zakresie turystyki przyjazdowej do Polski. W 2007 roku odwiedziło nas 2 120 000 turystów z tego kierunku. Ośrodek odpowiadać będzie za realizację planu marketingowego w zakresie promocji polskiej oferty turystycznej na rynku ukraińskim. Efektem jego działania ma być jak najszersza komercjalizacja polskiej oferty turystycznej oraz popularyzacja informacji o polskich atrakcjach turystycznych między innymi poprzez budowanie i prowadzenie strony internetowej www.polscha.travel.

Utworzenie Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Kijowie, zwłaszcza w kontekście wspólnej organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, jest niezwykle ważne dla właściwego wykorzystania tego wielkiego wydarzenia dla promocji turystycznej obu krajów.

Źródło: www.msport.gov.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Alina

17.8.2010 22:6:44

Re: Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Kijowie otwarty

Dzień dobry! Czy ktoś wie stronę internetową Polskiego Ośrodeka Informacji Turystycznej w Kijowie? Bylabym bardzo wdzięczna!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.4.2017

  Będzie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

  Ustawa z dnia 10 lutego 2017 r. o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa określa zasady funkcjonowania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Ma ona na celu poprawę sytuacji w obszarze agencji (...)

 • 4.6.2014

  Wakacje 2014 - prawnicze last minute

  Wakacje 2013 zbliżają się wielkimi krokami - to czas wyjazdów i wycieczek, w tym zagranicznych. Od wielu lat systematycznie wzrasta liczba korzystających z ofert proponowanych przez biura podróży. (...)

 • 27.4.2018

  Rezydencja podatkowa i PIT cudzoziemca

  Coraz więcej osób z zagranicy uważa polski rynek pracy za atrakcyjny. Przede wszystkim, są to pracownicy z za naszej wschodniej granicy, którzy ze względów ekonomicznych i politycznych (...)

 • 4.12.2013

  Lista państw, z którymi Polska zawarła porozumienie o ruchu bezwizowym

  Poniżej prezentujemy listę państw, z którymi Polska podpisała porozumienia o ruchu bezwizowym. Obywatele polscy mogą bez konieczności posiadania wizy wjechać na terytorium tych państw i przebywać (...)

 • 25.12.2018

  Dla kogo jest ośrodek wsparcia?

  Osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, mogą być przyznane usługi opiekuńcze, (...)