e-prawnik.pl Porady prawne

Dla cudzoziemca

35 Artykułów


134 Informacji


42 Pytań i odpowiedzi


9 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca

  "Wraz z moim narzeczonym, obywatelem Republiki Środkowoafrykańskiej, zamierzamy wziąć ślub w Polsce. Otrzymaliśmy prawomocne postanowienie sądu rejonowego o zwolnieniu z przedstawienia zaświadczenia o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego (...)"

  Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca
 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca

  "Cudzoziemiec ob. Tajlandii posiada zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce oraz prawo jazdy wydane w Tajlandii. Czy cudzoziemiec ob. Tajlandii posiadający prawo tymczasowego pobytu w Polsce może starać sie o wymienienie swojego prawa jazdy wydanego w (...)"

  Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca
 • Uzyskanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca

  "Nasza firma ze względu na prowadzoną działalność potrzebowałaby uzyskać zezwolenie na pobyt tymczasowy w Polsce dla obywatela Tajlandii (częściowo dla potrzeb szkoleniowych, a częściowo stażowych). Czy jest możliwe uzyskanie zezwolenia dla (...)"

  Uzyskanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca
 • Spółka z.o.o. w Anglii

  "Ma się odbyć licytacja komornicza nieruchomości (domu) mojego ojca. Obecnie pracuje za granica. Nie posiadam na te chwile żadnej działalności gospodarczej czy spółki. Chce przystąpić do licytacji. Kwota wpłacona komornikowi nie zaspokoi zadłużenia. (...)"

  Spółka z.o.o. w Anglii
 • Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu

  "Mam gościa z Hong - Kongu który ma prawo jazdy wydane w tym kraju, a chciałby jeździć samochodem w naszym kraju i innych krajach unii europejskiej. Czy osoba posiadająca prawo jazdy wydane w Hong - Kongu może kierować pojazdami w Polsce i UE? (...)"

  Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu
 • Osoby niepożądane

  "Kraje skandynawskie stosują wobec osób które uważają za niepożądane zakaz wjazdu na ich terytorium. Czy w Polsce można sprawdzić czy figuruje się na takiej liście?Kto mógłby mi udzielić informacji na ten temat?"

  Osoby niepożądane