Posiedzenie Rady ds. Bezpieczeństwa Imprez Sportowych
W dniu 17 kwietnia 2009 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się posiedzenie Rady ds. Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, której przewodniczy Podsekretarz Stanu Pan Adam Rapacki.
Rada ds. Bezpieczeństwa Imprez Sportowych jest organem opiniodawczo-doradczym Prezesa Rady Ministrów, którego zadaniem jest planowanie strategicznych przedsięwzięć z zakresu zapewniania bezpieczeństwa imprez sportowych.
Na dzisiejszym spotkaniu omówiono stan prac nad aktami wykonawczymi do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zaprezentowano także raporty za ubiegły rok autorstwa Policji, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz PZPN dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa na stadionach.
Ważnym punktem prac Rady jest działalność profilaktyczna oraz edukacyjna, a jednym z jej regulaminowych zadań jest koordynacja przedsięwzięć mających na celu zapobieganie aktom przemocy w związku z imprezami sportowymi.
Na posiedzeniu dokonano przeglądu najciekawszych sprawdzonych inicjatyw profilaktycznych zmierzających do kształtowania pozytywnych postaw kibica. Jak podkreślił Minister Adam Rapacki, warto wykorzystywać tzw. „dobre praktyki" czyli sprawdzone, efektywne programy zrealizowane już w innych regionach kraju, a także w innych państwach. Dodał także, że MSWiA aktualnie przygotowywany jest program pn. Kibice Razem, będący odpowiednikiem inicjatywy edukacyjnej fancoaching, prowadzonej z powodzeniem z innym krajach UE, polegającej na pracy pedagogicznej z kibicami.
W spotkaniu wzięli udział członkowie Rady: przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Policji, Państwowej Straży Pożarnej, zaproszeni na prawach członka reprezentanci PZPN i EKSTRAKLASY. W celu zapewnienia szerokiego forum dyskusyjnego także z udziałem środowisk kibiców Rada zaprosiła do udziału w dzisiejszym posiedzeniu także Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców.
Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - www.mswia.gov.pl
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?