Prezydent chce kolejnego święta państwowego

Lech Kaczyński złożył w Sejmie projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" jako święta państwowego, które będzie obchodzone w dniu 1 marca.

Prezydencki projekt o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" nie zawiera propozycji zmian w ustawie z dnia z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Oznacza to, że celem inicjatywy Lecha Kaczyńskiego nie jest ustanowienie nowego dnia wolnego od pracy.

- Święto to ma służyć upowszechnianiu, w szczególności wśród młodzieży, wiedzy o bohaterach, którzy nie pogodzili się z komunistycznym zniewoleniem Polski i z bronią w ręku walczyli o suwerenną i niepodległą Rzeczpospolitą - czytamy na oficjalnej stronie prezydenta RP.

Lech Kaczyński podkreśla, że Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, a także wyrazem czci dla licznych społeczności lokalnych, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu przez długie lata.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Stary

6.3.2010 21:54:39

Re: Prezydent chce kolejnego święta państwowego

A może pan prezydent sprecyzuje kto pod tą nazwą "żołnierze wyklęci "się kryje? A tak poważnie to niech sobie Prezydent świętuje kogo uważa, a nie zmusza innych to swoich dziwactw.

Sucha

3.3.2010 23:31:18

Re: Prezydent chce kolejnego święta państwowego

Fe! Ta nazwa! A cóż za pomysłowość w wyszukiwaniu udziwnień?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 29.12.2018

  Ograniczenia handlu w 2019 roku

  Wraz z początkiem nowego roku czekają nas zmiany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Wkrótce zakupy będzie można robić tylko w ostatnią (...)

 • 28.11.2017

  Zmiany dotyczące lekarzy systemu PRM

  1 stycznia 2018 r. zmienią się przepisy dotyczące lekarzy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 16.4.2017

  Uzyskiwanie tytułu lekarza specjalisty

  Ustawa z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia określa zasady ustalania programu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie (...)