Rząd i nauczyciele ustalili szczegółowy harmonogram dalszych rozmów

- Chcemy aby nauczyciele zapoznali się dokładnie z naszym stanowiskiem w kluczowych kwestiach dotyczących zmian w systemie oświaty. Jednocześnie będziemy wspólnie szukać najlepszych rozwiązań - zapowiedzieli przedstawiciele rządu na briefingu po spotkaniu ze związkami zawodowymi. Spotkanie odbyło się 25 sierpnia 2008 r. w siedzibie MEN

Efektem rozmów było ustalenie listy ośmiu kluczowych zagadnień, które będą omawiane na spotkaniach przedstawicieli rządu i środowiska nauczycielskiego w środę 27 sierpnia od godziny 12:00 i w czwartek 28 sierpnia od godziny 9:00.

Tematami rozmów będą:

  • Procedury przyjmowania regulaminów wynagradzania nauczycieli na poziomie jednostek samorządu terytorialnego.
  • Przepisy zwiększające skuteczność egzekwowania wymogu osiągania średniego wynagrodzenia nauczycieli wynikającego z Karty nauczyciela.
  • Czas pracy nauczycieli.
  • Podział kompetencji pomiędzy kuratorem oświaty a organem prowadzącym przedszkole i szkołę.
  • Wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.
  • Perspektywa wzrostu wynagrodzeń nauczycieli po 2009 roku.
  • Uprawnienia emerytalne nauczycieli.
  • Poprawa warunków pracy oraz wypracowanie dodatkowych rozwiązań umożliwiających aktywizację zawodową nauczycieli, w ramach rządowego programu "50+", ktróego celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób po 50 roku życia.

W rozmowach ze związkami zawodowymi Radę Ministrów reprezentowali Krystyna Szumilas Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Michał Boni Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera i Agnieszka Chłoń-Domińczak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: www.men.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika