Stypendia Ministra Edukacji Narodowej trafiły do najwybitniejszych polskich uczniów
Odnosili sukcesy w olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych, zwyciężali w konkursach i turniejach sportowych. 72 najlepszych polskich uczniów odebrało 17 października 2008 r. (w piatek) stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
- Jesteście najlepszymi z najlepszych - podkreśliła minister edukacji Katarzyna Hall, witając stypendystów przybyłych do Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Mam nadzieję, że na swojej drodze spotykaliście mądrych, dobrych nauczycieli, że mieliście satysfakcję z obcowania z tymi, którzy mogą być dla was wzorem i przykładem. Życzę Wam w dalszym ciągu radości z uczenia się.
Stypendium Ministra Edukacji Narodowej mogli otrzymać zwycięzcy olimpiad międzynarodowych, laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową, oraz uczniowie realizujący indywidualny tok nauki i uzyskujący najwyższe wyniki, bądź realizujący indywidualny tok studiów. Kandydatów do stypendium typowała szkoła. W tym roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej nadesłanych zostało 118 wniosków. Spośród nich wybranych zostało 72.
- Stanowicie elitarne grono najwybitniejszych polskich uczniów - chwalił wyróżnionych Zbigniew Marciniak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. - Wręczając Wam po kolei stypendia pomyślałem sobie, że na tej sali siedzi połowa składu przyszłej Polskiej Akademii Nauk. Komisja, która wyłaniała laureatów miała bardzo ciężkie zadania. Przecież by dostać się do tego grona potrzebne były wielokrotne sukcesy.
Jak zaznaczył wiceminister Marciniak, wyróżnienia, które przyznane zostały uczniom, to wyraz najwyższego uznania Ministra Edukacji Narodowej.
Stypendium ma formę jednorazowej nagrody pieniężnej i wynosi 3.200 zł.
Stypendia Ministra Edukacji Narodowej są przyznawane od 1994 r.
Lista stypendystów Ministra Edukacji Narodowej 17 października 2008 r.
Źródło: www.men.gov.pl
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?