Ustalenia telewizyjne i abonamentowe

Podczas posiedzenia 24 czerwca 2008 roku KRRiT omówiła zagadnienia do dyskusji podczas pierwszego programowego spotkania konsultacyjnego w sprawie DVB-T.  Zgodnie z zapowiedzią zawartą w komunikacie Prezesa UKE i Przewodniczącego KRRiT z dnia 16 czerwca 2008 roku, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła prace nad dokumentacją konkursu na multipleks nr 2, w zakresie wynikającym z dyspozycji art. 118 ust. 5 Prawa Telekomunikacyjnego.

Przeprowadzenie konsultacji programowych z nadawcami oraz wszystkimi zainteresowanymi podjęciem działalności telewizyjnej w ramach naziemnych „platform cyfrowych" jest pierwszym, niezbędnym etapem tych prac. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 10 lipca bieżącego roku.

Porady prawne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę koncesji telewizji Lubań-Bolesławiec. Nastąpiła zmiana nazwy z Lubań-Bolesławiec na Łużyce. Nowa nazwa lepiej oddaje lokalny charakter stacji. W programie więcej będzie tematyki lokalnej. Docelowo w 2009 r. tematyce lokalnej będzie poświęcone 3 godziny programu. Stacja będzie współpracować z telewizją TVN w celu pozyskania różnorodnych audycji, realizując w ten sposób uniwersalny charakter programu. Program TVN nie jest w tym regionie dostępny drogą naziemną.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odbyła także wstępną dyskusję nad projektem podziału środków abonamentowych pomiędzy nadawców publicznych na 2009 rok.  Obecne analizy wskazują na spadek prognozowanych wpływów abonamentowych w 2009 r. o 235 mln. zł. w stosunku do prognozy na rok 2008. Dane te nie uwzględniają skutków przyjęcia nowelizacji ustawy abonamentowej. Spadek wpływów z abonamentu dla  telewizji publicznej może w tej sytuacji osiągnąć ponad 40%.

Z uwagi na alarmujące prognozy spadku wpływów z abonamentu, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła przerwać posiedzenie w celu skonsultowania proponowanego podziału środków ze spółkami publicznego radia i telewizji.

Źródło: mwww.krrit.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika