Emerytura

Władysław Stasiak o emeryturach mundurowych

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta spotkał się we wtorek z przedstawicielami NSZZ Policjantów Zarząd terenowy w Chorzowie oraz innych służb mundurowych. Tematem spotkania w Starochorzowskim Domu Kultury była aktualna sytuacja i problemy policji oraz planowana zmiana ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych. 

Władysław Stasiak uważa, że obecnie nie ma dobrego czasu na dokonywanie zmian w emeryturach mundurowych.

Zarzucił on autorom projektu, że sami uchylają się od debaty na ten temat. W rozmowie z dziennikarzami pytał, dlaczego zmiany przepisów wprowadza się teraz, w czasie kryzysu. - Po drugie, pytanie jest takie: czy z tego będą oszczędności dla budżetu? Na pewno w tym roku nie, na pewno w przyszłym roku nie, czy latach kolejnych. Takich wyliczeń nie ma, a szkoda, bo warto by także o tym porozmawiać - podkreślił minister.

- Biorąc to wszystko pod uwagę wydaje mi się, że to nie jest dobry czas, żeby podejmować tego typu ruchy - oświadczył Stasiak. Według niego, kiedy już dojdzie do merytorycznej rozmowy, będzie można mówić o dalszych rozwiązaniach.

- Ale najpierw wyjaśnijmy sobie, co się przez to chce osiągnąć. Jakie są koszty, wyliczenia, jakie mogą być konsekwencje. Porozmawiajmy o różnych wariantach - zaznaczył.

Pytany o cięcia finansowe w policji, minister wyraził wątpliwości, czy to policja jest tym podmiotem, który jako pierwszy powinien być poddawany poważnym oszczędnościom. Budżet trzeba oceniać poprzez zadania, środki na bezpieczeństwo należą do fundamentalnych - przekonywał Władysław Stasiak.  

Źródło: www.prezydent.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.3.2017

  Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

  Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw – przyjęta przez parlament - określa zasady weryfikacji decyzji (...)

 • 22.7.2009

  Rekompensaty dla osób, które nie mogą przejść na emeryturę pomostową

  W ustawie z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych przewidziano rekompensaty dla osób, które pracowały przez co najmniej 15 lat w szczególnych warunkach lub w szczególnym (...)

 • 20.8.2018

  Policjanci będą chodzić z kamerkami

  Ponad 2 tysiące kamer osobistych, zakupionych dzięki środkom z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, trafi do funkcjonariuszy Policji w całym kraju. Powodzeniem zakończył się program pilotażowy (...)

 • 19.2.2012

  Prawo do emerytury górniczej

  Obowiązująca od 1 stycznia br. ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy – Karta Nauczyciela umożliwiła górnikom (...)

 • 21.12.2017

  Policjanci z kamerkami...

  Uruchamiono pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach.  Kamery będą testowane w garnizonach: stołecznym, podlaskim i dolnośląskim.