Biometryczny system rejestracji czasu pracy

Pytanie:

Spółka X zakupiła w celu ewidencjonowania obecności pracowników Biometryczny System Rejestracji Czasu Pracy na odcisk palca. Wartość tego urządzenia przewyższa wartość 3.500 zł netto. Do jakiej grupy w klasyfikacji środków trwałych przyporządkować urządzenie i jaką stawkę amortyzacji zastosować?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wydaje się, iż biometryczny system rejestracji czasu pracy mógłby zostać zaklasyfikowany do grupy 8, podgrupy 80 (Narzędzia, przyrządy, ruchomości i wyposażenie), rodzaj 800 (Narzędzia, przyrządy, sprawdziany itp.), który obejmuje wszelkiego rodzaju samodzielne narzędzia i przyrządy techniczne oraz aparaty kontrolno-pomiarowe, sprawdziany, sprzęt techniczny i inne przedmioty trwałego użytkowania zaliczane do środków trwałych.

Zgodnie z załącznikiem numer 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, środki trwałe z grupy 8 są amortyzowane według 20-procentowej rocznej stawki amortyzacyjnej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.10.2018

  Ewidencja czasu pracy - jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

  Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Systemy i rozkłady (...)

 • 8.12.2004

  Zadaniowy czas pracy

  Zgodnie z art. 140 znowelizowanego Kodeksu pracy zadaniowy czas pracy można wprowadzić w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy. W ustaleniu tym (...)

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 8.12.2004

  Czas pracy w ruchu ciągłym

  Ruch ciągły to sytuacja w której mamy do czynienia ze stosowaniem takiej organizacji czasu pracy, która zapewnia nieprzerwany przebieg procesu pracy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, także (...)

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)