Błędy w dokumentach przy wyliczaniu kapitału

Pytanie:

"Zostały złożone dokumenty do kapitału początkowego za jednego z pracowników. Otrzymując potwierdzenie na złożonych formulrzach Rp-6 i Kp-1 pracownik zauważył, że osoba, która w jego imieniu wypełniała te formularze pomyliła się i w jednym z nich wstawiła nieprawidłowe numery NIP i PESEL. Jaka jest w tej chwili możliwość złożenia poprawnych danych i w jaki sposób zawiadomić ZUS o zaistniałej pomyłce?"

Odpowiedź prawnika: Błędy w dokumentach przy wyliczaniu kapitału

W analizowanej sytuacji doszło do zwykłej pomyłki i dlatego też sprostowanie tego błędu nie powinno nastręczać jakichkolwiek trudności. Informacja, którą uzyskaliśmy z Zakładu Ubezpieczen Społecznych potwierdza nasze przypuszczenia, iż wystarczy napisać do ZUS pismo wyjaśniające w danej sprawie.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika