Bony towarowe a składki ZUS

Pytanie:

Co roku na święta Bożego Narodzenia zakupujemy dla osób zatrudnionych w naszej firmie - spółce jawnej bony towarowe w całości sfinansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych . Są to bony o zróżnicowanej wartości od 50 zł do 400 zł. Jednym z kryteriów decydujących o wysokości bonu przypadającego na pracownika jest jego całoroczne zaangażowanie w wykonywaną pracę. Czy bony towarowe zakupione ze środków ZFŚS i przyznawane osobom w firmie zatrudnionym powinny być objęte składkami ZUS ?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Bony towarowe zakupione ze środków ZFŚS nie stanowią podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia ZUS. Postawą prawną takiego stanowiska jest §2 ust. 1 pkt 19 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Przepis ten brzmi następująco: § 2. 1.  Podstawy wymiaru składek nie stanowią następujące przychody: 19) świadczenia finansowane ze środków przeznaczonych na cele socjalne w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Tagi: 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: