Budowa kiosku handlowego a pozwolenie na budowę

Pytanie:

Witam. Chciałbym postawić na mojej działce kiosk. Czy do tej czynności muszę uzyskać pozwolenie na budowę?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Budowa tymczasowego obiektu budowlanego niepołączonego trwale z gruntem i przeznaczonego do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę (art. 29 ust. 1 pkt. 12 ustawy Prawo budowlane). W tym przypadku stosuje się krótszą i mniej sformalizowaną procedurę zgłoszenia budowy takiego obiektu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 6.2.2015

    Zmiany w prawie budowlanym 2015

    Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

  • 22.6.2012

    Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego

    Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwego organu. Co to jest zmiana sposobu użytkowania? Czy w razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego (...)

  • 6.5.2010

    Kiedy jest dopuszczalne odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

    Wedle art. 9 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane, w przypadkach szczególnie uzasadnionych dopuszcza się odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych, o których mowa w art. 7. Zgodnie z art. 9 ust. 2 (...)

  • 4.3.2017

    Mniej formalności przy budowie

    1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)

  • 19.7.2018

    Odblokowane wyodrębnianie mieszkań w starych budynkach

    Będzie łatwiej uzyskać własność lokali mieszkalnych budowanych przed 1995 r. Po uchwaleniu przez obie izby parlamentu nowelizacja ustawy o własności lokali czeka na podpis Prezydenta.