Choroba w okresie wypowiedzenia

Pytanie:

"W okresie wypowiedzenia pracownik zachorował. Czy zwolnienie lekarskie można już złożyć w ZUS, czy też koniecznie u pracodawcy?"

Odpowiedź prawnika: Choroba w okresie wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia jest nadal okresem świadczenia pracy u pracodawcy. Pracownik ma zatem obowiązek usprawiedliwiania swojej nieobecności w tym okresie w zakładzie pracy. Wynagrodzenie za usprawiedliwioną nieobecność spowodowaną chorobą będzie się Panu należało za okres, w jakim pracownik pozostawał w stosunku pracy, to znaczy aż do upływu okresu wypowiedzenia. Pracodawca będzie wypłacał to wynagrodzenie najwyżej przez 33 dni. Natomiast za pozostały okres pozostawania w okresie wypowiedzenia i ewentualnie dalszy, po rozwiązaniu stosunku pracy, przysługiwać będzie zasiłek chorobowy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika