Czas pracy pracowników ZOZ

Pytanie:

"Jaki jest dzienny wymiar czasu pracy w służbie zdrowia i jakim dokumentem jest to regulowane?"

Odpowiedź prawnika: Czas pracy pracowników ZOZ

Czas pracy pracowników zatrudnionych w zakładach opieki zdrowotnej określony jest poprzez ustawę o zakładach opieki zdrowotnej (Dz.U. z 1991 r. nr 91 poz. 408 z późn. zm.) Rozdział 4 Działu I powoływanej ustawy określa w sposób szczegółowy czas pracy pracowników zakładów opieki zdrowotnej. Zasadą wyrażoną w art. 39g ust. 1 powoływanej ustawy jest, że czas pracy pracowników zatrudnionych w zakładzie opieki zdrowotnej w przyjętym okresie rozliczeniowym nie może przekraczać 7 godzin 35 minut na dobę i przeciętnie 40 godzin na tydzień. Ustawa w następnych przepisach przewiduje szereg wyjątków od powołanej zasady, które uzależnione są od stanowiska pracownika, jego kwalifikacji zawodowych, rodzaju wykonywania pracy i wielu innych czynników.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika