Czas pracy pracowników ZOZ

Pytanie:

Jaki jest dzienny wymiar czasu pracy w służbie zdrowia i jakim dokumentem jest to regulowane?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Czas pracy pracowników zatrudnionych w zakładach opieki zdrowotnej określony jest poprzez ustawę o zakładach opieki zdrowotnej (Dz.U. z 1991 r. nr 91 poz. 408 z późn. zm.) Rozdział 4 Działu I powoływanej ustawy określa w sposób szczegółowy czas pracy pracowników zakładów opieki zdrowotnej. Zasadą wyrażoną w art. 39g ust. 1 powoływanej ustawy jest, że czas pracy pracowników zatrudnionych w zakładzie opieki zdrowotnej w przyjętym okresie rozliczeniowym nie może przekraczać 7 godzin 35 minut na dobę i przeciętnie 40 godzin na tydzień. Ustawa w następnych przepisach przewiduje szereg wyjątków od powołanej zasady, które uzależnione są od stanowiska pracownika, jego kwalifikacji zawodowych, rodzaju wykonywania pracy i wielu innych czynników.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: