Darowizna na rzecz dwóch osób

Pytanie:

"Rodzice 2 synów przepisali w formie darowizny swoje mieszkanie w 1998 r. Potem synowie sprzedali to mieszkanie, a jeden z nich kupił sobie mieszkanie w innym mieście. Czy drugiemu synowi, który nie ma mieszkania, a minęło 5 lat od tamtej darowizny, można darować mieszkanie?"

Odpowiedź prawnika: Darowizna na rzecz dwóch osób

Zgodnie z zasadami prawa cywilnego, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby w tej sytuacji darować synowi mieszkanie. Przepisy prawa cywilnego nie stawiają żadnych ograniczeń, w zakresie dokonywania darowizny, odstępu między poszczególnymi darowiznami, obdarowywania tej samej osoby. Decyzja w tym względzie należy do darczyńcy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika