Definicja odbiornika telewizyjnego

Pytanie:

"Czy odbiornikiem telewizyjnym, za który należy płacić abonament jest komputer połączony z kabelkiem telewizji kablowej za pomocą karty TV?"

Odpowiedź prawnika: Definicja odbiornika telewizyjnego

Zgodnie z ustawą o opłatach abonamentowych, odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu.

Zatem, każde urządzenie, na którym istnieje możliwość odbioru programu należy uznać za odbiornik.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

 • Bogdan Rumak 2019-05-30 08:08:22

  Jak rozumieć "dostosowanie do odbioru programu" ? Technicznie czy programowo - znaczyłoby że wyłącznie odbiorniki strojone, które mają zapisane znalezione 'kanały' czyli przepis wskazuje że odbiorniki nie posiadające takiej listy nie są odbiornikami podlegające rejestracji? Bez zapisanej takiej listy urządzenie pomimo sprawności technicznej nie jest w stanie odebrać sygnału telewizji (naziemnej, cyfrowej, satelitarnej, etc.). TVP jeśli chce zachować abonament musi zrobić to co inni gracze, i zbudować ze swoich archiwum platformę streamingową, szczególnie że wiele osób chciałoby obejrzeć dawniejsze tytuły już nie wyświetlane "na antenie", np. słynną serię o rycerzu Ivan Hove z Robertem Moorem itp.

 • Go 2019-05-30 07:10:54

  Czy monitor połączony z urządzeniem odbierającym TV płatną, które nie odbiera sygnału nadawanego przez TVP (urządzenie nie jest zdolne odbierać sygnału z bezpłatnych nadajników TV naziemnej) jest odbiornikiem? Czy rozmowa video przez komunikator np. skype jest odbiorem sygnału TV?

 • Miki 2019-03-18 12:43:30

  Sorry za idiotyczne pytanie: a co to jest odbiór programu? Co to jest program? Komputerowy program to tez program a telefon odbiera po sieci swoje programy i je instaluje lokalnie.

 • qwerty 2016-10-12 10:26:22

  Nowoczesne odbiorniki telewizyjne to takie komputery z kartą tv z zainstalowanym oprogramowaniem, zamknięte w pudełku zwanym telewizorem. Sama karta tv nie jest odbiornikiem, sam software też nie, ale połączenie karty z softwarem już tak. Komputer z takim zestawem (karta+software) jest odbiornikiem.

 • ja 2014-03-10 10:58:52

  Moim zdaniem nie. "komputer" sam w sobie nie jest odbiornikiem telewizyjnym, a tym bardziej z karta tv! To już jest kwestia software-u, a z kolei oprogramowanie nie jest odbiornikiem telewizyjnym :)


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika