e-prawnik.pl Porady prawne

Dochodzenie roszczenia z umowy pożyczki

Pytanie:

Pożyczyłem znajomej pewną kwotę pieniędzy. W umowie nie ustaliliśmy dokładnego terminu oddania pożyczki. Czy mogę żądać natychmiastowej spłaty całości?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Dochodzenie roszczenia z umowy pożyczki

1.12.2011

W tym przypadku zastosowanie będzie miał przepis art. 723 Kodeksu Cywilnego, zgodnie z którym w przypadku, gdy termin zwrotu pożyczki nie jest oznaczony, dłużnik jest obowiązany zwrócić pożyczkę w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę, nie zaś niezwłocznie po jego wezwaniu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ