Dochodzenie roszczenia z umowy pożyczki

Pytanie:

Pożyczyłem znajomemu pewną sumę pieniędzy. On utrzymuję, że ich nie odda, bo pieniędzy już nie posiada. W jaki sposób mogę dochodzić swoich praw?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wprawdzie wedle art. 409 kc obowiązek wydania korzyści lub zwrotu jej wartości wygasa, jeżeli ten, kto korzyść uzyskał, zużył ją lub utracił w taki sposób, że nie jest już wzbogacony, chyba, że wyzbywając się korzyści lub zużywając ją powinien był się liczyć z obowiązkiem zwrotu. Nawet zatem, gdyby Pana znajomy powiedział, że kwoty tej nie może zwrócić, gdyż już ją w określony sposób rozdysponował, może Pan na podstawie oświadczenia o zobowiązaniu do zwrotu, domagać się jednak całości niespłaconej kwoty.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY