Dodatkowe zajęcie zarobkowe policjanta

Pytanie:

Czy w świetle przepisów ustawy o Policji przez \"dodatkowe zajęcia\" należy rozumieć także np. jednorazową umowę zlecenia lub jednorazową umowę o dzieło?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ograniczenia podejmowania dodatkowych zajęć przez funkcjonariusza policji podyktowane jest szczególnym charakterem tego zawodu i jego znaczeniem dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Dlatego nie ma w tym przypadku miejsca na interpretowanie "zajęć" w sposób dający funkcjonariuszom policji swobodę w działaniach zarobkowych podejmowanych bez wiedzy przełożonego. Wprost przeciwnie, interpretacja tego zwrotu obejmować powinna wszelkie formy zatrudnienia, w tym na podstawie umów o dzieło czy zlecenia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zajęcie jako pierwszy etap egzekucji z nieruchomości

  Egzekucja z nieruchomości to innymi słowa egzekucja z własności nieruchomości - prowadzi ona bowiem do zmiany w prawie własności nieruchomości. Zajęcie jest pierwszym etapem egzekucji z nieruchomości, (...)

 • Zmiany w kontroli ruchu drogowego

  Nowe obowiązki i uprawnienia kierowców aut oraz kontrolujących zawarto w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego. Regulacje, które (...)

 • Nowe przepisy w sprawie kontroli ruchu drogowego

  7 listopada br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego.

 • Nowe stawki za transmisję danych w roamingu

  Od 1 stycznia 2020 r. ulegną zmianie maksymalne opłaty dodatkowe za transmisję danych w roamingu w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie wynikające z Polityki Uczciwego (...)

 • Świadczenie uzupełniające dla niesamodzielnych

  1 października 2019 r. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Świadczenie to stanowi dodatkowe wsparcie dla osób, (...)

NA SKÓTY