Dodatkowe zajęcie zarobkowe policjanta

Pytanie:

"Czy w świetle przepisów ustawy o Policji przez \"dodatkowe zajęcia\" należy rozumieć także np. jednorazową umowę zlecenia lub jednorazową umowę o dzieło? "

Odpowiedź prawnika: Dodatkowe zajęcie zarobkowe policjanta

Ograniczenia podejmowania dodatkowych zajęć przez funkcjonariusza policji podyktowane jest szczególnym charakterem tego zawodu i jego znaczeniem dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Dlatego nie ma w tym przypadku miejsca na interpretowanie "zajęć" w sposób dający funkcjonariuszom policji swobodę w działaniach zarobkowych podejmowanych bez wiedzy przełożonego. Wprost przeciwnie, interpretacja tego zwrotu obejmować powinna wszelkie formy zatrudnienia, w tym na podstawie umów o dzieło czy zlecenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika