Dokumenty potrzebne do zameldowania

Pytanie:

Proszę o podanie które orzeczenie trybunału konstytucyjnego zlikwidowało obowiązek przedstawienia potwierdzenia uprawnienia do przebywania w lokalu, w którym zamierzamy się zameldować i gdzie mogę znależć jego treść?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Pytanie dotyczy wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny 27 maja 2002 r. Stwierdził on, że art. 9 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności, wymagający od osób meldujący się na pobyt stały lub czasowy przekraczający 2 miesiące przedstawienia organowi meldunkowemu potwierdzenia uprawnienia do przebywania w lokalu, w którym ma nastąpić zameldowanie, jest niezgodny z prawem.


Orzeczenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 2002 r., Nr 78, poz. 716. Z jego treścią można też zapoznać na stronach internetowych Trybunału Konstytucyjnego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY