Dostęp do drogi publicznej

Pytanie:

Jeśli każda droga gminna jest drogą publiczną, oznacza to, że jeśli działka znajduje się przy drodze gminnej to jest to równoznaczne ze spełnieniem jednego z warunków nowej ustawy (o zagospodarowaniu przestrzennym) wydania warunków o zabudowie i zagospodarowaniu terenu, tzn. dostępu do drogi publicznej? Czy nowa ustawa (o zagospodarowaniu przestrzennym) wprowadza jakieś inne pojęcie drogi publicznej?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie zawiera definicji legalnej pojęcia drogi publicznej. Jednym z warunków uzyskania decyzji o warunkach zabudowy jest dostęp nieruchomości do drogi publicznej. Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zawiera definicję tego dostępu. Zgodnie z art. 2 pkt 14, jeżeli w ustawie jest mowa o dostępie do drogi publicznej - należy przez to rozumieć bezpośredni dostęp do tej drogi albo dostęp do niej przez drogę wewnętrzną lub przez ustanowienie odpowiedniej służebności drogowej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY