Egzekucja z udziału w prawie spółdzielczym

Pytanie:

Czy możliwa jest licytacja komornicza połowy udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Do egzekucji ze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu stosuje się przepisy dotyczące egzekucji z nieruchomości i samo prawo spółdzielcze własnościowe do lokalu podlega egzekucji. W związku z tym, iż do egzekucji ze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu stosuje się przepisy o egzekucji z nieruchomości, a egzekucja z ułamkowej części nieruchomości także jest możliwa, możliwe jest także przeprowadzenie egzekucji z udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.8.2013

  Zajęcie jako pierwszy etap egzekucji z nieruchomości

  Egzekucja z nieruchomości to innymi słowa egzekucja z własności nieruchomości - prowadzi ona bowiem do zmiany w prawie własności nieruchomości. Zajęcie jest pierwszym etapem egzekucji z nieruchomości, (...)

 • 9.11.2004

  Szczególne uprawnienia banków

  Bank udzielając kredytów osobom fizycznym oraz podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą musi w odpowiedni sposób zabezpieczyć zwrot oddanych do dyspozycji środków pieniężnych. Nie jest (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 18.6.2017

  Zmiany w prawie pocztowym

  Nowelizacja Prawa pocztowego daje Poczcie Polskiej możliwość korzystania z unijnego programu pomocowego „Rekompensata dla Poczty Polskiej kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych (...)