Ewidencja czasu pracy ucznia

Pytanie:

"Czy zatrudniając ucznia na umowę o pracę należy prowadzić kartę ewidencji czasu pracy?"

Odpowiedź prawnika: Ewidencja czasu pracy ucznia

Zgodnie z postanowieniami kodeksu pracy, pracodawca jest obowiązany prowadzić ewidencję czasu pracy, z uwzględnieniem pracy w godzinach nadliczbowych. Pracodawca udostępnia tę ewidencję pracownikowi, na jego żądanie. Obowiązek ten dotyczy wszystkich pracodawców i powinien być realizowany w odniesieniu do każdego pracownika oddzielnie; ewidencją czasu pracy odpowiednio powinni być objęci także pracownicy zarządzający zakładem pracy w imieniu pracodawcy. Uczeń (młodociany) będący pracownikiem, także powinien być w ten sposób ewidencjonowany. Nie ma tu znaczenia, iż jest uczniem.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • huj 2013-06-28 15:43:15

    pierdolcie sie kutasy


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika