Formularz rozliczenia renty z Francji

Pytanie:

"Moja mama pobiera rentę w Polsce, na którą otrzymuje rozliczenie roczne w postaci PIT 40. Dodatkowo Mama pobiera rentę z Francji. Renta ta obsługiwana jest przez bank PKO BP, który co miesiąc pobiera zaliczki na podatek i składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Bank przesyła rozliczenie roczne w postaci PIT 11. Na jakim formularzu PIT powinienem rozliczyć Mamę? W zeszłym roku był to PIT 37, w którym była rubryka "renty zagraniczne". W tym roku mam wątpliwości. "

Odpowiedź prawnika: Formularz rozliczenia renty z Francji

Formularzem właściwym do złożenia zeznania za 2004 r. będzie PIT-36. Dla rent krajowych przewidziane zostały pozycje od 44 do 46. Tymczasem renty otrzymane z zagranicy należy wykazać w poz. 73-77 tego zeznania („Inne źródła”). W przypadku Czytelnika, kwoty do odpowiednich pozycji zeznania PIT-36 należy wpisać na podstawie otrzymanej z banku informacji PIT-11 (a ściślej rzecz ujmując na podstawie poz. 43, 44 i 45 tej informacji). W przypadku renty uzyskanej z zagranicy nie wystąpią koszty, dlatego też w poz. 74 należy wpisać „0”.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika