Front działki

Pytanie:

"Do wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy należy dołączyć mapę zasadniczą obejmującą (z tego co się orientuję) obszar w odległości minimum 3-krotności szerokości działki/terenu, na której planowana jest inwestycja. Która krawędź działki jest jej szerokością (jeśli działka np. leży na rogu dwóch ulic)?"

Odpowiedź prawnika: Front działki

Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, frontem działki (wskazaną przez Pana szerokością) jest część działki budowlanej, która przylega do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę (por. § 2 pkt 5 rozp.). W przypadku zatem gdy działka jest położona przy skrzyżowaniu dwóch ulic, o tym co jest frontem działki decydować będzie faktyczne z niej korzystanie (np. to, po której stronie umieszczony jest wjazd na działkę z drogi publicznej).


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika