Grunty oddane Skarbowi Państwa w zamian za rentę

Pytanie:

"Jakie przepisy regulują zwrot siedliska (gospodarstwa rolnego) oddanego swego czasu za rentę? "

Odpowiedź prawnika: Grunty oddane Skarbowi Państwa w zamian za rentę

Problematykę związaną z gruntami wchodzącymi w skład gospodarstwa rolnego przejętymi na własność Skarbu Państwa w zamian za rentę reguluje ustawa z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (art. 58) a także rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 lipca 1991 r. w sprawie przejmowania na własność Skarbu Państwa nieruchomości wchodzących w skład gospodarstw rolnych na wniosek właścicieli uprawnionych do emerytury lub renty z ubezpieczenia społecznego.Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • janina czarnecka 2019-06-03 13:06:50

    moja mama tez oddala ziemie na skarb panstwa w zamian za rente dokumenty ktore miala ulegly zniszczeniu w czasie pozaru czy istnieje mozliwosc odzyskania ich w urzedzie gminy w ktorej byly skladane.Czy mamy szanse .

  • Alicja Piasecka 2017-08-19 10:43:18

    Moji rodzice oddali gospodarstwo rolne wzamian za rentę. Czy jest odzyskanie tej ziemi(dzieci)?

  • darek 2015-07-13 09:08:27

    Witam!!! Mam pytanie moja babcia oddała ziemie rolną ,łąki i troszkę lasu w zamian za rentę, z renty korzystała 10 lat. Zatrzymała sobie tylko budynek mieszkalny , gospodarczy jak i 3000mk. Całość przepisała na syna (reszta rodzeństwa się z rzekła ) syn przepisał to na córkę. Ja na tomista jestem wnuczkiem ze strony , która się z rzekła gospodarstwa czyli to co zostało babci budynek mieszkalny i gospodarczy jak i 3000mk. Czy jest szansa na odzyskanie tej części majątku co babcia oddała w zamian za rentę. Proszę o pomoc prawną czy są jakieś szanse. Pozdrawiam Darek


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika