e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum

6 Artykułów


29 Pytań i odpowiedzi


0 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Czy pobierane świadczenie emerytalne ma wpływ na wysokość emerytury i w jakim stopniu?

  "Czy pobierane świadczenie emerytalne ma wpływ na wysokość emerytury i w jakim stopniu?"

  Czy pobierane świadczenie emerytalne ma wpływ na wysokość emerytury i w jakim stopniu?
 • Zasiłek dla absolwenta

  "Jeżeli syn skończył studia inżynierskie i zarejestrował się w Rejonowym Urzędzie Pracy, to czy należy mu się zasiłek dla bezrobotnych i na jaki okres? Czy należy mu się zasiłek, jeżeli w tym czasie np. będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim?"

  Zasiłek dla absolwenta
 • Zaginione świadectwa pracy

  "Mój zakład pracy został zlikwidowany i nie mogę uzyskać świadectwa pracy o wysokościach zarobków w celu ponownego wyliczenia emerytury. Czy angaż w którym podane są zarobki wystarczy dla ZUS ? Gdzie mogą znaleźć "zaginione" świadectwa pracy? (...)"

  Zaginione świadectwa pracy
 • Prawo do zasiłku wychowaczego

  "Jestem na urlopie wychowaczym, skorzystalam z możliwości i z mężem przebywamy poza granicami Polski, mój mąż nie pracuje. Jesteśmy czasowo u rodziny męża. Staram się o przyznanie zasiłku wychowawczego. Przedłożyłam do zakładu pracy zaświadczenie (...)"

  Prawo do zasiłku wychowaczego
 • Prawo do świadczeń z pomocy społecznej

  "Jestem rozwódką. Najmuję mieszkanie, w którym zameldowane są moje dzieci, ale obecnie zamieszkuje tylko jeden syn z rodziną (żona i dziecko bez meldunku). Ja przebywam w mieszkaniu swojego konkubenta. 3 lata temu zabrali mi rentę, skończył mi (...)"

  Prawo do świadczeń z pomocy społecznej
 • Zasiłek dla bezrobotnych

  "Moja żona wraz ze swoją siostrą prowadzą od 01.01.1993 r. spółkę cywilną, a ja jestem od 3 lat emerytem. Spółka od trzech lat nie przynosi dochodu, są wysokie składki na ZUS, późniejsze przejście na emeryturę itp. Czy jak zlikwidują spółkę, (...)"

  Zasiłek dla bezrobotnych