Kapitał założycielski spółki jawnej

Pytanie:

"Czy spółka jawna musi posiadać \"kapitał założycielski\", jeśli tak to jaki ?"

Odpowiedź prawnika: Kapitał założycielski spółki jawnej

Zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych spółka jawna jest spółką osobową, która prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą, a nie jest inną spółką handlową. W przeciwieństwie do spółek kapitałowych (spółki z o.o. i spółki akcyjnej), w których tworzenie kapitału zakładowego jest obligatoryjne, a przepisy prawa określają jego minimalną wysokość, spółka jawna nie ma obowiązku tworzenia takiego kapitału. Majątek spółki jawnej stanowi bowiem wszelkie mienie wniesione przez wspólników jako wkład do spółki lub nabyte przez spółkę w czasie jego istnienia. Każdy wspólnik ma bowiązek wniesienia wkładu do spółki jawnej.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika