Kłamliwe informacje umieszczane na stronie internetowej

Pytanie:

Na stronie internetowej jednego z serwisów często pojawiają się kłamliwe komentarze na temat mojej firmy. Czy administrator serwisu może zostać z tego powodu pociągnięty do odpowiedzialności?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Należy zaznaczyć, że administrator serwisu nie ma obowiązku badania treści informacji zamieszczanych na prowadzonym przez niego forum (art. 15 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną). Skutkiem tego jest zasadniczo brak możliwości pociągnięcia go do odpowiedzialności, jeśli użytkownicy umieścili wpisy szkalujące inne osoby lub podmioty. Z art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną wynika, że nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Karmel

19.4.2013 15:5:21

Kłamliwe informacje umieszczane na stronie internetowej

Jestem właścicielem biura turystycznego,cały czas mam problem z wpisami w internecie,jednak z racji profilu jaki prowadzimy wiem że to absolutnie nie klienci naszego biura.Wpisy są bardzo uciążlwie,jeden z nich pojawił się nawet na stronie tvn24 i zaczynał się od słów Oszust,biuro nabija ludzi w butelkę i taki tytuł postu "wisi" teraz w internecie. Oczywiście TVN nie podaje danych osobowych autora,mogę zgłosić natomiast zawiadomienie o przestępstwie ale czy to coś pomoże nie wiem natomiast wiem że jako firma tracimy na takich wpisach i ktoś to robi całkiem bezkarnie,prawdopodobnie dla chęci"dokopania",dla zabawy tak jak niektórzy dla zabawy dzownią i mowią że gdzieś jest podłożona bomba w budynku.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY