Koncerty zespołowe a koncerty solowe według PKD

Pytanie:

"Osoba prowadząca jednoosobową firmę ma we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej podane (92.31.G) - Artystyczna i literacka działalność twórcza, gdzie indziej niesklasyfikowana. Osoba ta gra również amatorsko w zespole rockowym. Czy na podstawie podanego wpisu osoba ta może wystawić rachunek za koncert rockowy w swoim wykonaniu?"

Odpowiedź prawnika: Koncerty zespołowe a koncerty solowe według PKD

Zgodnie z oficjalnymi Wyjaśnieniami do Polskiej Klasyfikacji Działalności z 2004 roku opublikowanymi przez Główny Urząd Statystyczny, podklasa 92.31.G obejmuje:

  • działalność prowadzoną na własny rachunek przez artystów, takich jak: aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, lektorzy i spikerzy, muzycy, autorzy, malarze, rzeźbiarze, plastycy, animatorzy i pozostali twórcy,
  • renowację prac artystycznych wykonywaną na własny rachunek przez indywidualnych konserwatorów.

Działalność w postaci wykonywania koncertów muzyki rozrywkowej została natomiast sklasyfikowania w podklasie 92.31.C "Działalność filharmonii, orkiestr, chórów". Podklasa ta obejmuje:

  • organizowanie koncertów różnych typów, np. symfonicznych, kameralnych, oratoryjnych, koncertów dla dzieci i młodzieży,
  • koncerty zespołów muzyki rozrywkowej.

Z powyższego wynika, iż wpis do ewidencji działalności gospodarczej jako rodzaju działalności PKD 92.31.G umożliwia jedynie występy solowe, nie zaś występy zespołów muzycznych.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika