Kontrola lokalu przez Sanepid

Pytanie:

"Na klatce schodowej mamy plagę kotów, których odchody, wymiociny itp. zanieczyszczają nasze drzwi, schody...Koty te schodzą się pod wpływem starszej Pani, która je dokarmia-na prośbę, by tego nie robiła, ponieważ one rozmnażają się u nas niekontrolowanie-nie reaguje, wręcz ma pretensję, że nie lubimy zwierząt. Zgłaszałam ten fakt do Administracji naszego budynku-otrzymałam odpowiedż, że oni nic nie mogą zrobić w tej sprawie. Bardzo proszę o pomoc - gdzie mogę zgłosić tą sprawę - by po siedmiu latach spierania się chcę z chęcią wrócić do swego domu, nie wchodząc przy okazji w kocie zanieczyszczenia! Proszę o podanie-czy mogę zgłosić to w Sanepidzie, Straży Miejskiej-czy innych instytucjach."

Odpowiedź prawnika: Kontrola lokalu przez Sanepid

Wydaje się, iż najwłaściwszą instytucją któą należy o przedstawionym fakcie zawiadomić byłby sanepid. Nalezy także zawiadomić administratora budynku, w którym zwierzęta te zanieczyszczają klatki schodowe, uniemożliwiając czy też utrudniając codzienną egzystencję mieszkańcom.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika