Miejsce składania wniosku o ustanowienie zarządcy przymusowego

Pytanie:

Gdzie mieszkańcy wspólnoty mogą złożyć wniosek o ustanowienie przymusowego zarządcy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wniosek o ustanowienie zarządcy przymusowego należy złożyć do sądu rejonowego właściwego ze względu na położenie nieruchomości. Postępowanie toczy się w trybie nieprocesowym. Uczestnikami tego postępowania są wszyscy właściciele lokali. Sąd ustanawia zarządcę przymusowego, którym z reguły jest jeden z właścicieli lokali.
Sąd określi zakres jego uprawnień oraz przysługujące mu z tytułu pełnienia obowiązków wynagrodzenie.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • Zażalenie - Kiedy przysługuje zażalenie na postanowienie? Jak powinno wyglądać?

  Zażalenie w postępowaniu cywilnym jest zwykłym środkiem odwoławczym, który prowadzi do zmiany lub uchylenia postanowienia sądu albo zarządzenia przewodniczącego wydanego w pierwszej instancji. (...)

 • Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • Rady dla zarządcy sukcesyjnego

  Ponad 12,5 tys. przedsiębiorców złożyło już wniosek o ustanowienie zarządcy sukcesyjnego, (z czego w ponad 830 przypadkach sprawowany jest zarząd sukcesyjny).  Przedsiębiorcy zyskali (...)

 • Jak zgłosić zarządcę sukcesyjnego w CEIDG?

  Jesteś przedsiębiorcą? Jeśli chcesz, aby firma zachowała ciągłość działania po twojej śmierci, wybierz zarządcę sukcesyjnego. Musisz wpisać go do CEIDG. Możesz to zrobić online – (...)

NA SKÓTY