Minimalna wartość udziału

Pytanie:

"Czy kodeks handlowy określa minimalną wartość jednego udziału w spółce z o.o.? Jeśli umowa spółki tego nie określa to czy zmiana wartości jednego udziału w sp z o.o. wymaga aktu notarialnego?"

Odpowiedź prawnika: Minimalna wartość udziału

Art. 154 §2 kodeksu spółek handlowych stwierdza, że wartość nominalna udziału nie może być mniejsza niż 50 złotych.

 

W art. 157 §1 k.s.h. wskazane są elementy, które powinna zawierać każda umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dokument taki (zgodnie z punktem 5) musi między innymi określać liczbę i wartość nominalną udziałów objętych przez poszczególnych wspólników. Aby zmienić wartość nominalną udziałów, należy zmienić umowę spółki. Art. 157 §2 k.s.h. wymaga do tej czynności aktu notarialnego.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • ttt 2011-10-31 13:59:14

    nie tego szukałam ;(


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika