Moment powstania użytkowania wieczystego

Pytanie:

"W którym momencie powstaje użytkowanie wieczyste? "

Odpowiedź prawnika: Moment powstania użytkowania wieczystego

Oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste i przeniesienie tego prawa w drodze umowy wymaga wpisu do księgi wieczystej (jest to tzw. konstytutywny wpis do księgi wieczystej, bez którego prawo użytkowania wieczystego nie powstaje).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Joanna 2013-04-27 14:37:13

    Witam. Zatem można rozumieć, iż uzytkowanie wieczyste powstaje z chwilą wpisu do KW czy w momencie zawarcia umowy w formie aktu notarialnego??? Ktory moment uznać za powstanie UW??? (Jest to jedno z pytań z wyceny nieruchomości). Prosze o pomoc.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika