Nagroda jubileuszowa - obliczania czasu pracy

Pytanie:

"Mój zakład przejął pracowników na podstawie art. 23 k.p. w dniu 1 marca 2002 r. Czy obliczając nagrodę jubileuszową liczyć powinnam luty jako cały miesiąc czy 28 dni?"

Odpowiedź prawnika: Nagroda jubileuszowa - obliczania czasu pracy

Nagroda jubileuszowa jest swoistym rodzajem premii za długoletnią pracę. Nagroda taka przysługuje pracownikom wielu działów zatrudnienia, a okresy i wysokość nagrody jubileuszowej są zróżnicowane i kształtują się różnie w poszczególnych działach zatrudnienia. W związku z powyższym nie mają znaczenia poszczególne miesiące stażu pracy, ale pełne lata. Na potrzeby przysługującej nagrody jubileuszowej nie oblicza poszczególnych dni każdego miesiąca.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika