Odliczenie kosztów operacji wzroku od podatku

Pytanie:

"W ciągu najbliższego roku planuje poddać się operacji wzroku w klinice. Klinika pobiera opłatę według cennika dla pacjentów nieubezpieczonych i wystawia fakturę za wykonane usługi. Czy wg obecnego prawa podatkowego istnieje możliwość odliczenia kosztów operacji wzroku od podatku dochodowego od osób fizycznych lub od dochodów przed opodatkowaniem?"

Odpowiedź prawnika: Odliczenie kosztów operacji wzroku od podatku

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w tym w szczególności art. 26 tej ustawy przewidujący ulgi w formie odliczeń od dochodu, nie dają możliwości odliczenia od dochodu, czy też od podatku, wydatków na operację wzroku w klinice.

Warto przeczytać też: Jak skorzystać z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej?


Piotr Geliński

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy nr 10841; magister prawa (absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego).

Od 2002 r. zdobywał doświadczenie jako współpracownik znanych kancelarii prawnych i kancelarii doradztwa podatkowego. Od 2008 r. wykonuje zawód doradcy podatkowego obecnie w formie spółki doradztwa podatkowego;

Specjalizuje się w: udzielaniu porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych; analizie obciążeń podatkowych i ich optymalizacji, planowaniu podatkowym; ocenie umów pod względem wynikających z nich obowiązków podatkowych; doradztwie w sporach z organami podatkowymi, podczas kontroli podatkowej i skarbowej oraz w postępowaniach z zakresu zobowiązań podatkowych, w tym także w postępowaniach sądowoadministracyjnych.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika