Odnowienie komina - zgłoszenie czy pozwolenie

Pytanie:

"Nabyłem stary dom, w którym usytuowany jest równie stary komin. Kominiarz zaopiniował, że cały ciąg kominowy trzeba wyremontować. Czy "odnowienie" komina wymaga jakiegokolwiek zgłoszenia, pozwolenia, a może w ogóle nie wymaga żadnego z powyższych?"

Odpowiedź prawnika: Odnowienie komina - zgłoszenie czy pozwolenie

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane wykonywanie robót budowlanych polegających na  remoncie istniejących obiektów budowlanych i urządzeń budowlanych, z wyjątkiem obiektów wpisanych do rejestru zabytków, nie wymaga pozwolenia na budowę. Wykonywanie remontu wymaga jednak zgłoszenia. W stanie faktycznym nie wskazano, na czym dokładnie mają polegać prace budowlane. Należy więc podkreślić, iż przez remont w rozumieniu w/w przepisów należy rozumieć wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika