e-prawnik.pl Porady prawne

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Pytanie:

Czy sąd może ograniczyć prawa rodzicielskie matce z powodu drastycznego pogorszenia się jej warunków materialnych i mieszkaniowych po rozwodzie? Winę za rozkład małżeństwa ponosi moja małżonka.

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Ograniczenie władzy rodzicielskiej

14.1.2002

Żaden sąd nie będzie ograniczał władzy rodzicielskiej jakiegokolwiek rodzica, jeśli pogorszyła się jego sytuacja finansowa - chyba że dziecko zacznie głodować. To raczej przesłanka do tego, by złożyć odpowiedni wniosek o wyższe alimenty.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Magda

29.1.2014 11:24:0

Re: Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Witam. Pół roku temu rozstałam się z partnerem, z którym mam dwuletniego synka. Mój problem polega na tym, że ojciec mojego dziecka w chwili obecnej jest za granicą, mam z nim bardzo ograniczony kontakt. Wszyscy troje jesteśmy zameldowani na stałe pod jednym adresem. Niestety rodzina mojego byłego partnera za wszelką cenę chce wymeldować mnie i moje dziecko. Nie mieszkamy pod tamtym adresem od około pół roku. Wszczęto postępowanie o wymeldowanie. Problem polega na tym,że ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich i bez jego podpisu nie mogę przemeldować synka. Co mogę zrobić? czy moje dziecko będzie bezdomne?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ