Plan urlopów za zatrudnienie na okres próbny

Pytanie:

"W mojej firmie do końca grudnia pracownicy zapoznali się z planem urlopów. W styczniu przyjęty został pracownik na okres próbny 3 miesięcy. Czy ten pracownik też będzie musiał być ujęty w planie urlopów?"

Odpowiedź prawnika: Plan urlopów za zatrudnienie na okres próbny

Plan urlopów jest sporządzany przez pracodawcę samodzielnie, a pracodawca sporządzając go bierze pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. W planie uwzględnia się czas korzystania z urlopów przez wszystkich pracowników zakładu, którzy maja prawo do urlopu w danym roku kalendarzowym. Jeżeli więc pracownikowi przysługuje prawo do urlopu w okresie zatrudnienia – powinien on być ujęty w planie urlopów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby uzupełnić plan urlopów.


Grzegorz Pawelec

Adwokat

Wpisany na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej.


Przez wiele lat szef redakcji serwisu e-prawnik.pl, aktualnie prowadzi własną Kancelarię Adwokacką w Krakowie, w ramach której świadczy pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców.


Specjalizuje się w szeroko pojętej cywilistyce oraz prawie nowych technologii (e-commerce, prawo internetu). Reprezentuje także klientów indywidualnych w sprawach ubezpieczeniowych i karnych.


Autor licznych artykułów o tematyce prawniczej, publikowanych nie tylko na stronach serwisu e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika