Podstawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej

Pytanie:

Jaka jest podstawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 7 ustawy o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej
Polskiej po pozytywnej ocenie dowodów dołączonych do wniosku o potwierdzenie prawa do rekompensaty wojewoda wydaje postanowienie, w którym stwierdza spełnienie przesłanej ustawowych niezbędnych do nabycia prawa do rekompensaty. Jednocześnie w tym samym postanowieniu wnioskodawca jest wzywany m.in. do dołączenia operatów szacunkowych nieruchomości pozostawionej poza granicami Polski oraz operatu szacunkowego, w którym została określona wartość nabytego prawa własności nieruchomości. Nie może być wydane osobne postanowienie, w którym wnioskodawca byłby wezwany do dołączenia operatów szacunkowych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: