e-prawnik.pl Porady prawne

Podstawa wyliczenia emerytury

Pytanie:

Emeryt zawiesza pobieranie emerytury wykonując pracę zarobkową, uzyskuje większe dochody niżby otrzymywał z emerytury. Są pogłoski o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym, które zmniejszają podstawy wyliczenia emerytury. Czy emeryt, który zawiesił pobieranie emerytury zaraz po uzyskaniu do niej prawa, mając np. 120% podstawy wyliczenia emerytury mógłby zostać na nowo "przeliczony" na mniejszy procent wprowadzony zmianą ustawy o emeryturach, natomiast ci emeryci, którzy nie zawiesili emerytury i pobierali świadczenia emerytalne mieliby pozostawiony wyższy procent podstawy wyliczenia emerytury?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Podstawa wyliczenia emerytury

13.9.2006

Według naszych informacji zmiany w ustawie o emeryturach i rentach z FUS wprowadzą dwa akty prawne oczekujące na wejście w życie.

Po pierwsze są to przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego. Zmiany nie dotyczą jednak przepisów 103 - 114, w których mowa o zmniejszeniu i zawieszeniu emerytury oraz zmianie, powtórnym ustaleniu jej wysokości.

Podobnie ustawa o zmianie ustawy o ustawy o emeryturach i rentach oraz o zmianie Karty Nauczyciela nie wprowadza żadnych zmian w tym zakresie.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ