Podział opłat między właścicieli wspólnoty

Pytanie:

"Czy obciążenie właścicieli lokali Wspólnoty Mieszkaniowej ponadnormatywnym zużyciem wody na podstawie wodomierzy domowych, podczas gdy każdy z nich posiada wodomierze mieszkaniowe i przypisanie do zwrotu nadwyżki tylko tym którzy nie posiadali legalizowanych wodomierzy i to proporcjonalnie do zużycia wody przez poszczególnych Członków Wspólnoty jest zgodne z prawem? Czy nie powinien tu nastąpić podział kosztów wg udziałów w części wspólnej? "

Odpowiedź prawnika: Podział opłat między właścicieli wspólnoty

Zgodnie z ustawą o własności lokali za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej odpowiada wspólnota mieszkaniowa bez ograniczeń, a każdy właściciel lokalu - w części odpowiadającej jego udziałowi w tej nieruchomości. Tak więc faktycznie w tym wypadku powinien nastąpić podział kosztów wg udziałów w nieruchomości.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika