Praca na kolei i liczenie jednego roku pracy jako 14 miesięcy

Pytanie:

Jestem maszynistą na lokomotywie spalinowej. Czy za każdy przepracowany rok liczy mi się 14 miesięcy do emerytury?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Tak, ponieważ zgodnie z art. 43 ust. 2 każdy pełny rok zatrudnienia na kolei na parowym, spalinowym lub elektrycznym pojeździe trakcyjnym, w drużynach konduktorskich oraz na stanowiskach manewrowych lub ustawiaczy liczy się jako 14 miesięcy zatrudnienia na kolei.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

staruch

25.2.2017 19:47:9

Re: Praca na kolei i liczenie jednego roku pracy jako 14 miesięcy

art,43 ust,2 jasno stwierdza że za jeden rok pracy liczy się jako 14 miesięcy i na tym koniec. Ustawodawca tak zapisał już w 1968r, w emerytalej ustawie dla kolejarzy, a czerwona kasta nadludzi twierdzi że nie! Że do 1998r maszynista nie pracował w przepisie po 14 misięcy za rok.Ta kasta nadludzi uładała przepisy tak żeby goja ogłupiać i szydzić z polaków w biały dzień.

Krzysztof`

10.3.2014 19:44:40

Re: Praca na kolei i liczenie jednego roku pracy jako 14 miesięcy

Czy 14 miesięcy pracy na kolei jest liczone do warunków szczególnych

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: