Projekt grafiki jako utwór podlegający prawu autorskiemu

Pytanie:

Czy projekt grafiki portalu internetowego jest objęty prawem autorskim?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W art. 1 prawa autorskiego pojęcie utworu, rozumianego jako każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia. Zakładając że projekt grafiki oraz stworzony kod portalu posiadają twórczy i indywidualny charakter, należy uznać je za utwory w rozumieniu u.p.a.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: