Przedłużenie urlopu wychowawczego

Pytanie:

"Czy w każdej chwili mogę przedłużyć sobie urlop wychowawczy i pracodawca musi się na to zgodzić? "

Odpowiedź prawnika: Przedłużenie urlopu wychowawczego

Pracownica uzyskuje prawo do urlopu wychowawczego po przepracowaniu 6 miesięcy, przy czym do tego okresu wlicza się także poprzednie okresy zatrudnienia. Urlop wychowawczy może być wykorzystany w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, przez okres maksymalnie 3 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko czwartego roku życia. Urlop wychowawczy udzialany jest na wniosek. We wniosku pracownica wskazuje termin rozpoczęcia i czas trwania urlopu wychowawczego oraz okres dotychczas wykorzystanego urlopu wychowawczego na dane dziecko. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracownica będąca na urlopie wychowawczym złożyła pracodawcy kolejny wniosek o przedłużenie urlopu wychowawczego. Pracodawca będzie musiał wniosek taki uwzględnić. Należy jednak zauważyć, że urlop wychowawczy może być wykorzystany maksymalnie w czterech częściach.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika