Przejęcie udziałów w spółce z o.o.

Pytanie:

"Jestem pracownikiem spółki z o.o.. spółka zalega z wypłatą wynagrodzenia. Istnieje prawdopodobieństwo, że spółka będzie się uchylała od zapłacenia zobowiązania. Czy w przypadku bezskutecznej egzekucji za długi istnieje możliwość przejęcia udziałów w spółce?"

Odpowiedź prawnika: Przejęcie udziałów w spółce z o.o.

Nie ma możliwości przejęcia na własności udziałów w spółce z o.o. w związku z postępowaniem egzekucyjnym toczącym się przeciwko tej osobie prawnej. Przypominamy, że może Pan egzekwować zaległe wynagrodzenie z majątku spółki - ewentualnie, przy spełnieniu określonych przesłanek, może Pan egzekwować z majątku członków zarządu. Natomiast udziały przysługują wspólnikom a nie samej spółkę, która jest Pana dłużnikiem. Jedynie w sytuacji porozumienia ze wspólnikami, którzy zaoferują Panu swoje udziały w zamian za umorzenie egzekucji wobec spółki, może stać się Pan ich właścicielem.  


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika