Przeniesienie funkcjonariusza Policji

Pytanie:

Jakie przepisy regulują kwestię przeniesienia funkcjonariusza Policji, kto jest uprawniony do przeniesienia funkcjonariusza?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Podstawę przeniesienia policjanta do służby na innym stanowisku stanowią art. 32 i art. 36 ustawy o Policji.

Pierwszy z przytoczonych artykułów daje przedmiotowe uprawnienie przełożonym służbowym policjanta i odnosi się do sytuacji zmiany stanowiska służbowego policjanta w tej samej miejscowości. Zgodnie z tym przepisem do mianowania policjanta na stanowiska służbowe, przenoszenia oraz zwalniania z tych stanowisk, właściwi są przełożeni: Komendant Główny Policji, komendanci wojewódzcy i powiatowi (miejscy) Policji oraz komendanci szkół policyjnych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Daria

12.2.2015 15:32:45

Re: Przeniesienie funkcjonariusza Policji

Witam mam pytanie w 2014r wyszło pismo dotyczące zmobilizowania policjantów celem przeniesienia ich do pełnienia służby w najbliższych jednostkach wzw. z oszczędnościami wydatków związanych z dojazdami. Czy jest ktoś kto może wie jakie to pismo, jaki akt prawny to reguluje?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 21.12.2017

    Policjanci z kamerkami...

    Uruchamiono pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach.  Kamery będą testowane w garnizonach: stołecznym, podlaskim i dolnośląskim.

  • 27.9.2017

    Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

    Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

  • 15.9.2018

    Będą policyjne jednostki kontrterrorystyczne?

    Ujednolicony system funkcjonowania jednostek kontrterrorystycznych oraz uregulowane zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań służbowych przez policjantów to główne zmiany przewidziane (...)

  • 13.3.2017

    Jak przeprowadzana jest kontrola rodzaju paliwa?

    W związku z wprowadzeniem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pojawiły się m.in. nowe przepisy regulujące szczegółowy sposób oraz tryb przeprowadzania przez funkcjonariusza Służby (...)

  • 28.3.2019

    Przeniesienie numeru jeszcze prościej i bezpieczniej

    1 marca 2019 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telekomunikacyjnych ułatwiające przeniesienie numeru (...)