Rejestracja w PUP a brak prawa do zasiłku

Pytanie:

"Czy kobieta która ma 26 lat i w swoim życiu nie przepracowała ani jednego miesiąca ale jest matką która samotnie będzie wychowywała dwoje dzieci które narodzą się w styczniu 2002 roku. Jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Czy może liczyć na jakieś comiesięczne czy może jednorazowa wypłatę pieniędzy?"

Odpowiedź prawnika: Rejestracja w PUP a brak prawa do zasiłku

Przede wszystkim może Pani liczyć na alimenty od ojca dzieci. Niestety na nic więcej. Zarejestrowanie w Urzędzie Pracy bez prawa do zasiłku daje podstawę jedynie do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej, gdyż Urząd Pracy płaci za Panią składkę zdrowotną. Proszę zwrócić się do opieki społecznej, tam może Pani uzyskać pomoc.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Paulina 2021-04-08 17:36:16

    Miałam ten sam problem napewno na początku 1000 kosiakowe na 1 napewno bo ja tak miałam na 2 dzieci nie wiem ile. Musisz podejść do MOPR na niecały rok przysługuje 500+ rodzinne


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika