e-prawnik.pl Porady prawne

Renta rodzinna dla osób po 26 roku życia

Pytanie:

Czy możliwe jest pobieranie renty rodzinnej po ukończeniu 26 roku życia?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Renta rodzinna dla osób po 26 roku życia

22.8.2013

Zgodnie z treścią art. 68 ust. 1 pkt 3 ustawy o emeryturach i rentach z FUS:

1. Dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione mają prawo do renty rodzinnej:

(…)

3) bez względu na wiek, jeżeli stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy (...)

Zgodnie z art. 12 powyższego aktu prawnego niezdolną do pracy w rozumieniu ustawy jest osoba, która całkowicie lub częściowo utraciła zdolność do pracy zarobkowej z powodu naruszenia sprawności organizmu i nie rokuje odzyskania zdolności do pracy po przekwalifikowaniu. Całkowicie niezdolną do pracy jest osoba, która utraciła zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ